14 Karlovy Vary 35 7 1 6 21 72:118 -46 29

Mezi stabilně hrající týmy této ligy patří například: HC Sparta Praha, HC Slavia Praha, HC Vítkovice Steel, HC Kometa Brno, HC Plzeň nebo HC Oceláři Třinec.

Mezi tři nejúspěšnější týmy české extraligy patří:

• VHK Vsetín - celkem 6 titulů v nejvyšší lize.
  • HC Sparta Praha - celkem 4 tituly v nejvyšší lize
  • HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - celkem 3 tituly v nejvyšší lize

Českou nejvyšší hokejovou ligu (Tipsport extraligu) hraje celkem 14 mužstev. Celkové se hraje v základní části 52 zápasů, to znamená, že se hraje 4x každý s každým (2x na doma a 2x venku). 10 týmů ze z Čech a zbylé 4 týmy jsou z Moravy a Slezska. Hraje se systémem, kdy prvních 6 týmů tabulky po základní hrací části hraje PLAY-OFF. Týmy, které se umístí na 6. až 10. místě tabulky hrají předkolo PLAY-OFF, které se hraje na 3 vítězné zápasy. A poslední 4 týmy tabulky po základní hrací části hrají PLAY-OUT (skupina o udržení). Poslední 2 týmy hrají baráž o udržení v nejvyšší hokejové lize s 2 nejlepšími týmy 1. hokejové ligy. Historicky nejlepšími hráči české hokejové ligy co se nasbíraných bodů týče jsou: Richard Král, Jiří dopita, Viktor ujčík nebo Petr Leška.

Česká hokejová reprezentace je na velmi vysoké úrovni a patří mezi nejlepší světové týmy. Český národní tým se pravidelně umisťuje na prvních příčkách na všech velkých hokejových akcích jako jsou například: Mistrovství světa, Evropská hokejová tour nebo Olympijské hry. Samostatná Česká Republika získala na mistrovství světa v ledním hokeji celkově 12 medailí. 6 medailí bylo zalých, 1 byla stříbrná a 5 bylo bronzových. Kdyby se sečetly medailové zisky Československého a samostatného Českého hokejového týmu dostali bychom 46 medailí. Což nás řadí na celkově 3. místo v počtu získaných medailí na všech mistrovstvích světa. Česká Reuplika (i Československo) byla pořadatelskou zemí mistrovství světa celkově 10x, což je společně s Švédskem a Švýcarskem nejvíce ze všech pořadatelských států. Naposledy se v České Republice konalo MS v roce 2004, hostileská města byla Ostrava a Praha. V historické tabulce pak České Republice (Československu) patří 1. místo v počtu získaných bodů za všechny odehrané zápasy.